Oznaczanie próbek laboratoryjnych

Oznaczanie próbek laboratoryjnych – unikatowe rozwiązanie
Instytut Heinrich-Pette Hamburg, Niemcy

Nasz oddział zajmuje się badaniami struktur materiałów biologicznych i opracowywaniem metod mikroskopii elektronowej. W tym celu przygotowujemy materiał tkankowy do badań, który następnie jest zalewany w żywicy epoksydowej, a następnie cięty w ultramikrotomie.

Dotychczasowy sposób oznaczania próbek laboratoryjnych nie spełniał naszych oczekiwań. Oznaczaliśmy próbki papierowymi karteczkami, zadrukowanymi na drukarce laserowej. Karteczki jednak, ze względu na zawarte w nich powietrze wypływały na powierzchnię żywicy, zamiast pozostać w przewidzianym miejscu. To w znacznym stopniu utrudniało efektywne i trwałe oznaczanie materiału badawczego.

Rozwiązanie

Poszukiwaliśmy rozwiązania, które wyeliminuje zaistniały problem, a jednocześnie będzie trwałe i łatwe w użyciu. Firma ETISOFT zaproponowała nam system, składający się z oprogramowania do zadruku etykiet, drukarki termotransferowej, etykiet oraz odpowiednio dobranej taśmy termotransferowej. Rozwiązanie to w pełni spełniło nasze oczekiwania i zostało wdrożone.
Program etiLABEL umożliwia nam w prosty sposób zaprojektowanie etykiety z nadrukiem, według naszej specyfikacji.
Jako oznaczenie zastosowano bezklejowe etykiety poliestrowe, które zadrukowujemy żywiczną taśmą termotransferową.
Etykiety zatapiane są w żywicy epoksydowej razem z tkanką tak, aby każda próbka mogła zostać bezproblemowo zidentyfikowana. Najistotniejszym dla nas czynnikiem jest trwałe oznaczenie próbek, których niezużyte części są archiwizowane. Tu także rozwiązanie firmy Etisoft okazało się satysfakcjonujące.
Kluczowym czynnikiem jest ponadto bezproblemowa i prosta obsługa urządzenia drukującego oraz uniwersalność całego systemu. W tym wypadku możemy tego samego rozwiązania używać także do oznaczania próbówek przechowywanych w ciekłym azocie. Zaproponowane etykiety i wykonany nadruk pozostają również w tym wypadku trwałe i czytelne podczas przechowywania w warunkach kriogenicznych.

PhD Rudolph Reimer, Heinrich-Pette-Institut

Masz pytania? Nasi przedstawiciele handlowi chętnie udzielą odpowiedzi:

Przejdź do e-sklepu