Rozwiązania odporne na rozpuszczalniki i chemikalia

Masz pytania? Nasi przedstawiciele handlowi chętnie udzielą odpowiedzi:

Przejdź do sklepu

Rozwiązania odporne na rozpuszczalniki i chemikalia to zestawy etykiet SOLVENT&CHEMICAL RESISTANT odpornych na działanie rozpuszczalników do nadruku termotransferowego wraz z dedykowaną taśmą termotransferową.

Etykiety zostały zaprojektowane na potrzeby laboratoriów do zadruku danymi pacjenta oraz kodami kreskowymi i kodami 2D. Nadruk oraz etykieta są odporne chemicznie oraz niepodatne na bezpośrednie  działanie rozpuszczalników organicznych, takich jak: ksylen, alkohol etylowy, izopropanol, metanol, formalina, toluen i aceton.  Są niewrażliwe na działanie środków utrwalających i nie ulegają zabarwieniu, pozostawiając umieszczone na etykiecie informacje czystymi i czytelnymi.

Etykiety odporne na działanie rozpuszczalników i chemikaliów znajdują zastosowanie w procesach barwienia histologicznego. Etykiety mogą być zanurzane w różnych mieszaninach alkoholowych podczas procesów odwadniania, infiltracji oraz osadzania tkanki w parafinie. Odporne są na proces usuwania ksylenu i toluenu z fragmentów tkanek, jak również barwienie i przeciwbarwienie eozyną, hematoksyliną i innymi barwnikami.

Etykiety odporne na działanie rozpuszczalników i chemikaliów to idealny zestaw do zastosowań w mikroskopii elektronowej. Formaty etykiety dopasowane są do szkiełek mikroskopowych i kasetek na tkanki, które mają styczność z rozpuszczalnikami i substancjami chemicznymi. Etykiety nie wymagają powlekania dodatkową przeźroczystą taśmą. Mogą być także przechowywane w archiwach przez wiele lat po obróbce.

Rozwiązania odporne na rozpuszczalniki i chemikalia wykorzystywane są w:

  • histologii
  • immunologii
  • cytologii
  • patologii
  • genetyce
  • mikrobiologii

Etykiety SOLVENT&CHEMICAL RESISTANT przystosowane są do:

  • szybkiego i łatwego wydruku bezpośrednio z Twojego komputera
  • do standardowej drukarki termotransferowej – autorskie oprogramowanie z szablonami ułatwia nadruk etykiet.

 

Wszystkie nasze produkty można kupić bezpośrednio:

Przejdź do e-sklepu